Graliśmy dla MAJKI !
Dodane przez admin dnia Październik 05 2013 08:11:07

Za nami IV Charytatywny Halowy Turniej ,,Piłkarze Dzieciom’’. Areną sportowych zmagań była, jak co roku, hala Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie. Dochód z tegorocznej imprezy trafi do 4-letniej Majki z Kościana, chorej na hipoplazję nerwu wzrokowego.

Z powodu niedorozwoju nerwu wzrokowego Majka bardzo słabo widzi. Rodzice podejrzewają, że na dodatek jest dzieckiem autystycznym.

- Nieważne ile uda się zebrać. Każda kwota będzie nas cieszyła, bo dzięki tym pieniądzom będziemy mogli zrobić córce badania, by poznać przyczyny jej choroby - powiedziała Małgorzata Szcześniak, mama Majki, wyliczając, że oprócz tomografu i badań głowy dziewczynka przejdzie też badanie, które potwierdzi lub wykluczy autyzm. - Jeśli coś zostanie chcemy wyposażyć dom tak, by stał się dla niej bezpieczniejszy.

W turnieju, po raz pierwszy, zagrało sześć zespołów kobiecych. Najlepsze okazały się Czarne Kuhn Gorzyce. W męskim turnieju zagrało 11 drużyn, z których najlepsza okazała się Akademia Retro Pniewy. W zespole gwiazd Sportika Gwiazdy zagrali m.in. Liber i Paweł Kaczorowski.

W przerwach prezentowały się cheerleaderki, był pokaz zumby, hip hopu i c-walku. Przed meczem finałowym przeprowadzono licytację sportowych gadże